12 lipca 2024

5 thoughts on “Jak tworzyć skróty na pulpicie w systemie Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish

 1. To najbardziej nie intuicyjny i głupi sposob działania ze wszystkich środowisk jakich używałem. Ubuntu używałem od wersji 6 Kto to wymyślił informatyk oderwany od rzeczywistości? Frontend ma być user friendly to podstawa sukcesu środowiska to właśnie zapewnilo sukces windows!!! w ubuntu mate robię to PPM wybieram utwórz skrót i przenoszę gdzie chcę . Doszliście do absurdu czas się opamiętać. Wykorzystać jako testerów normalnych użytkowników innych środowisk i sprawdzić intuicyjność a właściwie jej kompletny brak.
  pozdrawiam
  mmaurycy

 2. … zgadzam się z mmaurycym, jak mogło do tego dojść żeby jedna z wiodących dystrybucji zrobiła coś takiego? przecież to podstawa organizacji pulpitu…. zróbcie jeszcze wszystko uruchamiane z konsoli wtedy na pewno wszyscy będą z tego korzystali.
  Pozdrawiam

 3. zgadzam się z poprzednikami
  Ubuntu 22.04
  Aby wyłączyć komp. muszę kolejno klikać 4 razy. To jest bardzo stresujące , jak na przyjazny system. W starym win. robiłem dwa kliki. Czy tutaj się nie da prościej, bo czasami ze złości wyłączam głównym wyłącznikiem komputera. Wiem, że tak się nie robi. Jak to zrobić prościej ?
  Pozdrawiam

 4. Chciałem dziś zrobić skrót do katalogu. Naturalnie klikam PPM i co? KUPA! Wielka, śmierdząca KUPA!
  Ale dobra. Jako etatowy głąb idę do wujka google. i co? Przyciśnij PPM, wybierz utwórz dowiązanie i przenieś na pulpit. Tia, ale nie ma “Utwórz dowiązanie”. zaczynam żałować, że zainstalowałem Ubuntu. Czas się rozejrzeć za inną dystrybucją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *